SOCIAL MEDIA

O mně


Jmenuji se Dara Rakovčík a od roku 2005 se živím jako profesionální fotografka. S fotografií jsem začala v Německu v Kolíně nad Rýnem, kde jsem studovala a také 10 let žila. Po přestěhování do Prahy jsem pracovala několik let jako fotoeditorka, redaktorka a fotografka v časopise BRAVO. Po čase jsem ale cítila, že se chci v práci posunout dál a také mne chyběla svoboda práce na volné noze. A tak jsem dala výpověď a začala fotit na plný úvazek. 

S jógou jsem se poprvé setkala před více než deseti lety, kdy jsem o polední pauze mezi prací rychle vyběhla na svoji první lekci jógy. Byla to láska na první usednutí na podložku a já jsem od té doby vyhledávala skoro každý den různé lekce po Praze podle toho, jak mě pracovní vytížení dovolilo. Musím se ale přiznat, že nejprve se jednalo výhradně o dynamické lekce, jako je power jóga. Až s časem přišlo zklidnění a poznání, jak dobře se cítím i při pomalejších stylech jógy.

Před čtyřmi lety jsem dostala nápad spojit dvě moje vášně, moje povolání fotografky a lektorky jógy a začít tvořit fotografie pro lektory jógy, jógová studia a značky a zaplnit tak jak se říká "díru na trhu".
Netrvalo dlouho a moje portfolio se začalo plnit a já jsem za tu dobu mohla poznat nespočet velice inspirativních lidí z jógového prostředí nejenom v ČR, ale i v zahraničí a navázat nová přátelství a dlouholeté spolupráce. 
Mezi jednu z nich patří také fotografování pro jógový časopis JÓGA DNES, pro který jsem nafotila jak několik cover fotografií, tak i fotografie pro články. 

Velkou radostí pro mne také byla výhradní fotografická práce na knize od Veroniky Carmanové: 
"Jin jóga podle 5 elementů", která vyšla v nakladatelství Albatros.


Jako lektorka jógy vedu lekce ve studiu Souladronka a také v penzionu Na Kmíně. Zároveň jsem spoluzakladatelkou jógového festivalu YOGA REFRESH FEST

Jsem také maminkou dvou úžasných chlapečků. Miluji cestování, moře, knihy, tanec, hudbu.

Moc se těším, až poznám i Vás! Dara


Poslechnout si PODCAST zde
Instagram